MOZABOOK

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Stefana Batorego w Łodzi jest oficjalnym partnerem Mozaik Education - lidera innowacyjnego cyfrowego nauczania, uczenia się, publikowania i zarządzania edukacją. Od trzech lat ściśle współpracujemy z firmą z Węgier i systematycznie podnosimy jakość naszego nauczania.
      1) Nauczyciele naszej szkoły przygotowują specjalne cyfrowe zeszyty, w których oprócz zdjęć, zamieszczają interesujące filmy edukacyjne i modele 3D. Tworzone przez nauczycieli interaktywne zadania pomagają uczniom w opanowaniu materiału szkolnego i pogłębianiu zdobytej wiedzy. Z mozaBook lekcje stały się bardziej atrakcyjne dla uczniów, a szkoła śmiało wkroczyła w XXI wiek z nowoczesną technologią. Lekcje z mozaBook to prawdziwa przyjemność.

2) Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ciągłe szkolenie nauczycieli, którzy systematycznie odwiedzają Szeget, piękne węgierskie miasto, w którym siedzibę ma Mozaik Education. Również w tym roku szkolnym w listopadzie 6 nauczycieli przez tydzień brało udział w intensywnym szkoleniu. Poznawali najnowsze narzędzia, za pomocą których lekcja staje się przyjemnością, a nauka dobrą zabawą.
     Nauczyciele mieli również okazję zwiedzić Szeged, trzecie pod względem wielkości miasto Węgier, leżące nad malowniczą rzeką Cisą, popróbować znakomitej węgierskiej kuchni. A w drodze powrotnej do Polski wpaść na trzy godziny do Budapesztu, stolicy Węgier.

Dziękujemy wszystkim trenerom za cierpliwość w tłumaczeniu i ogrom przekazanej wiedzy.

3) Nasi nauczyciele dzielą się swoją wiedzą z innymi nauczycielami.

W lutym 2019 r. p. Anna Aleksandrzak i p. Robert Michałek uczestniczyli w X konferencji z cyklu "Lepsza edukacja - nowe technologie w nauczaniu" we Wrześni. W ramach tej konferencji nauczyciele prezentowali możliwości edukacyjne mozaBooka.

4) W ramach Weekendu z technologią informacyjną, który odbywał się 23-24 marca 2018 r. w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, nasi nauczyciele prowadzili szkolenie i warsztaty pt. „Edukacja w wymiarze 3D, czyli lekcje z mozaBook".
Prowadzący: p. dyrektor Anna Marciniak, p. Anna Aleksandrzak, p. Mariusz Bobeła, p. Magdalena Bukowska, p. Katarzyna Kopczyńska, p. Anna Kułak-Kułakowska, p.Robert Michałek, p. Małgorzata Pawełczyk.

Opracowanie: Małgorzata Pawełczyk / Anna Kułak-Kułakowska