Poniedziaek, 2020-09-21

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

2018-01-14
Powiększ zdjęcie Samorząd Uczniowski z opiekunami

PAMIĘTAJ! SAMORZĄD UCZNIOWSKI TWORZĄ WSZYSCY UCZNIOWIE!

samorzad

Samorząd Uczniowski jest jedną z organizacji, która ma wpływ na życie szkoły. Składa się on z przedstawicieli wszystkich klas.

Powołanie Samorządu gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 XII 1991 r.

Do zadań Samorządu Uczniowskiego należy:

• ochrona interesów uczniów na szczeblu szkolnym,
  • reprezentowanie szkoły podczas uroczystości szkolnych i poza szkolnych,
  • reprezentowanie uczniów wobec Rady Pedagogicznej,
  • organizowanie życia kulturalnego dla uczniów.

W ramach naszej działalności podejmujemy również współpracę z Radą Rodziców, Radą Osiedla, parafią Matki Boskiej Fatimskiej, Przedszkolami z okolic szkoły.

Przedstawicieli tych organizacji zapraszamy na przedstawienia przygotowywane przez uczniów naszej szkoły:

• Wieczornicę o Janie Pawle II,
  • Jasełka,
  • pikniki.

Dla uczniów organizujemy:

• dyskoteki poza lekcyjne,
  • Andrzejki,
  • Mikołajki,
  • Bal karnawałowy,
  • Dzień ucznia,
  • Dzień kobiet,
  • Dzień chłopaka,
  • sprzedaż podręczników.

Samorząd Uczniowski w nowym roku szkolnym rozpoczął swoją działalność od wyborów. W środę 18 października 2017 roku, komisja wyborcza zebrała głosy uczniów klas II - VII. W wyniku głosowania zostało wybrane prezydium Samorządu na rok szkolny 2017/2018w składzie:

Przewodniczący:

Natalia Kucińska kl. VII b

Zastępca przewodniczącej:

Wiktoria Dresler  kl. VII b

Członek SU:

Aleksandra Machała kl. VII a

Rolę doradcy wspierającego działalność Samorządu uczniowskiego pełni nasz opiekun pani Elżbieta Marcinkiewicz oraz pan Dominik Walaszczyk.

Nowo wybranym członkom Samorządu gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z Samorządami Klasowymi, z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz z Radą Rodziców.

********

Podczas Absolutorium, które odbyło się 24.01.2018 r.,  nie wszyscy członkowie Prezydium otrzymali wotum zaufania. W związku z tym Opiekunowie wraz z Dyrekcją podjęli decyzję o zachowanie Prezydium, ale zmianę na stanowiskach.
Do końca roku szkolnego zostały mianowane osoby pełniące obowiązki Prezydium SU:

• przewodnicząca - Aleksandra Machała kl. VIIa,
  • z-ca przewodniczącej - Martyna Kursa kl. IVb,
  • członek SU - Malwina Górska kl. Va.

Nowo wybranemu Prezydium gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów, zapału do pracy i odwagi w wyrażaniu swoich opinii.

Czytaj więcej o: SAMORZĄD UCZNIOWSKI