Projekty Partnerskie

Obok projektów edukacyjnych grupa partnerska szkół organizowała od 2000 roku Międzynarodowe Olimpiady Szkół Partnerskich. Odbyły się 4 takie Olimpiady w 2000, 2004, 2008 i 2012. Gościem honorowym Olimpiad był mistrz olimpijski Jiří Raška, obywatel miasta Frenstat

Od lutego 2004 rozpoczęliśmy (w układzie trzech szkół z państw Grupy Wyszehradzkiej) realizację projektu edukacyjnego "Europa bez granic", o sfinansowanie którego wystąpiliśmy do Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i uzyskaliśmy grant w wysokości 4000 Euro.

Kontynuacją tego projektu był kolejny „Małe ojczyzny w Europie bez granic”, na który również otrzymaliśmy 4000 Euro.
Dobra współpraca  w grupie zaowocowała następnymi projektami: „W poszukiwaniu wspólnej historii” oraz „W zaczarowanym świecie bajek” również z grantem w wysokości 4000 Euro. Językiem komunikacji podczas realizacji projektów był język angielski i  wszystkie opracowania powstałe podczas realizacji tych projektów były sporządzone w tym języku. Co roku w maju odbywały się wspólne spotkania uczniów tych szkół.
W maju 2010 roku spotkaliśmy się we Frenštát, w Czechach, w 2011 roku w  St. Georgen w Niemczech, w  maju 2012 roku gospodarzem  spotkania była nasza szkoła.
Od 14 do 19 maja 2012 roku w  naszej szkole gościliśmy 119 uczniów oraz ich nauczycieli z naszych szkół partnerskich. Ostatnie spotkanie szkół partnerskich odbyło się w maju 2013 roku. Uczestniczyło w nim 28 uczniów z naszej szkoły.