świetlica

Świetlica szkolna wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opiekuńczo – wychowawczo - dydaktycznych.
Świetlica współpracuje z wychowawcami i dyrekcją szkoły.
Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-17.00.
Uczestniczą w niej głównie dzieci z klas I-III.

• Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas po zakończonych lekcjach. Znajduje się ona na parterze naszej szkoły.
  • Świetlica składa się z dwóch sal: dla dzieci młodszych - Kubusia Puchatka i dla starszych - Akademia Pana Kleksa.
  • Do dyspozycji mamy również salę gimnastyczną, pracownię komputerową, salę zabaw w której odbywają się zajęcia ruchowe.
  • W naszej świetlicy każde dziecko może znaleźć taką formę aktywności, która będzie rozwijać jego zainteresowania.
  • Uczniowie przebywający w świetlicy mogą liczyć na pomoc w odrabianiu prac domowych oraz bezpiecznie i efektywnie spędzić czas.
  • Posiadamy gry planszowe, puzzle, proponujemy gry umysłowe, edukacyjne.
  • Przy sprzyjającej pogodzie nasze zajęcia odbywają się na placu zabaw i boisku "Orlik".
  • Organizujemy konkursy i imprezy okolicznościowe.
  • Nasze doświadczenie i wykorzystanie różnorodnych metod aktywizacyjnych sprawiają, że czas spędzany w świetlicy jest nie tylko ciekawy i atrakcyjny, ale przede wszystkim rozwija umiejętność pracy w grupie, pobudza wyobraźnię dzieci i doskonali ich umiejętności.

Świetnie wspólnie się bawimy

Wiele razem się uczymy

Imiona kolegów i koleżanek znamy

Efektywnie wolny czas spędzamy