8 LISTOPADA - 3A,3B,3C - BOLIMÓW, PAŁAC W NIEBOROWIE

8 listopada 2022 roku, uczniowie klasy trzecich (a, b, c) wraz z wychowawcami (dzięki dofinansowaniu
z UNICEF-u), pojechali na cudowną i niezapomnianą wycieczkę do Bolimowa oraz Pałacu w Nieborowie.

W Bolimowie poznali tajniki garncarstwa i mogli samodzielnie lepić własne naczynia oraz ozdoby z gliny, które później przywiezione zostały do szkoły jako pamiątka.

Pałac w Nieborowie oczarował wszystkich tym bardziej, że na jego terenie kręcony był film „Akademia Pana Kleksa” (na podstawie książki, której autorem jest Jan Brzechwa).

Dużym atutem była piękna, słoneczna pogoda. Dzięki której uczniowie mogli spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu bawiąc się oraz integrując ze sobą (bliższe poznanie się dzieci polskich z ukraińskimi).