OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

„DZIEL SIĘ UŚMIECHEM – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY"

W naszej szkole cały rok był realizowany program edukacyjny „Dziel się uśmiechem" dla uczniów klas IV. Celem programu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program ten powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz firmy Orbit.
Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzkie Kuratorium Oświaty.

W ramach programu odbyły się zajęcia, które miały na celu pokazać dzieciom jak dbać o zęby, by były piękne i zdrowe. Każdy uczeń biorący udział w projekcie otrzymał pakiet edukacyjny.
Na naszych zajęciach przeprowadzaliśmy ćwiczenia ukazujące wpływ diety na rozwój próchnicy, ćwiczenia szczotkowania zębów oraz poznawaliśmy ich budowę z wykorzystaniem interaktywnych ćwiczeń w mozaBook.
Na zakończenie projektu dzieci otrzymały maskotki, których sponsorem był Łódzki Oddział Okręgowy PCK.
Opiekun: Katarzyna Kopczyńska