Mozaik Education - lider innowacyjnego cyfrowego nauczania, uczenia się, publikowania i zarządzania edukacją.

razem

Mozaik Education jest liderem innowacyjnego cyfrowego nauczania, uczenia się, publikowania i zarządzania edukacją. Rozpoczął działalność 25 lat temu jako wydawca podręczników do szkół podstawowych i średnich, publikując tytuły we wszystkich przedmiotach szkolnych, a ostatecznie zostając liderem rynku na Węgrzech.

Mozaik uznał, że wraz z postępem technologicznym w świecie zmieniają się potrzeby nauczycieli i uczniów. Wtedy Mozaik rozpoczął opracowywanie swojego "pod klucz" rozwiązania dla edukacji cyfrowej. Wprowadzony w szkołach ponad 6 lat temu, dziś cyfrowy system edukacyjny mozaLearn jest wykorzystywany w ponad 3000 szkół na Węgrzech, co stanowi ponad 70% rynku.

MOZAIK Education stale rozwija nowe oprogramowanie, interaktywne treści 3D, wideo i audio oraz aplikacje edukacyjne, aby zaspokoić potrzeby ministerstw edukacji, nauczycieli i uczniów oraz wydawców na całym świecie. Obejmujące wszystko, od interaktywnych podręczników cyfrowych, aż po kompletne oprogramowanie do prezentacji interaktywnych tablic, komputerów i tabletów, aplikacji rozszerzonej rzeczywistości do drukowanych podręczników i smartfonów, do zarządzania szkołami i klasami, rozwiązanie mozaLearn pomaga otworzyć nowy rozdział w historii edukacji .

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Stefana Batorego w Łodzi współpracuje z firmą Mozaik Education od listopada 2016 roku. Jesteśmy szkoła Partnerską Mozaik Education. W ramach współpracy wynikającej z partnerskiej umowy szkoła uzyskała następujące korzyści:

• Dostęp do bezpłatnego korzystania z pakietów 3D Offline w ramach oprogramowania mozaBook
  • Pokrycie kosztów zakwaterowania nauczycieli podczas 3 dniowego szkolenia na Węgrzech (Szeged)
  • nieodpłatnie 30 szt. licencji mozaBook Classroom Multilang z możliwością aktywowania na 2 urządzeniach dla nauczycieli szkoły
  • Bezpłatny dostęp do oprogramowania mozaWeb Premium dla 316 (wszystkich) uczniów szkoły
  • Zapewnienie nauczycielom szkoły 3-dniowego darmowego szkolenia MozaLearn ICT trainings w siedzibie firmy Szeged (Węgry), w czerwcu 2017 r. oraz w lutym 2018 roku . Kolejne szkolenia są zaplanowane.

Ze swojej strony szkoła promuje oprogramowanie firmy oraz współpracuje nad poprawą jego jakości.

Szkoła Podstawowa nr 5 zainicjowała powstanie sieci współpracy szkół w zakresie stosowania technologii cyfrowej w edukacji szkolnej. W chwili obecnej do sieci należą 4 szkoły:

1. Szkołę Podstawową nr 5 im. Króla Stefana Batorego w Łodzi
    93-193 Łódź, ul. Łęczycka 23
    reprezentowaną przez dyrektora: Annę Marciniak
  2. Szkołę Podstawową nr 24,
    91-308 Łódź, ul. Ciesielska 14 a
    reprezentowana przez dyrektora: Ewę Kraskę
  3. Szkołę Podstawową nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
    93-645 Łódź ul. Gościniec 1
    reprezentowaną przez dyrektora: Aleksandrę Sawicką
  4. Szkołę Podstawową nr 160 im. Powstańców Śląskich w Łodzi
    90-513 Łódź, ul. Andrzeja Struga 24 A
    reprezentowaną przez dyrektora: Andrzeja Wozińskiego

Utworzenie sieci współpracy szkół ma na celu dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w zakresie stosowania technologii cyfrowej w edukacji szkolnej na bazie oprogramowania udostępnionego przez firmę Mozaik Education Ldt.