6.10. - ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 6 października obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się już po raz siódmy doroczny konkurs umiejętności pamięciowego mnożenia w zakresie 100. Był on skierowany do uczniów klas IV – VIII.
Zgłosiło się 18 chętnych uczniów z klas: 4a, 4c, 5b, 6a, 6b i 7a. Każdy śmiałek miał 3 próby po 10 pytań, które generował program komputerowy. Emocji dodawał czynnik czasu – kto szybszy, ten lepszy, oczywiście pierwszym kryterium była poprawność odpowiedzi.
Najlepszy okazał się Jakub Witaszek z klasy 6b z czasem 30,47 s w jednej próbie. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 4c – Kira Skoryk, której najlepszy czas był dłuższy od czasu zwycięzcy tylko o 55 setnych sekundy. Podium zamknęła uczennica klasy 7aAmanda Staniszewska z czasem 31,87 s.
Laureaci otrzymali dyplomy i słodkie tabliczki... czekolady.
Tylko dwie uczennice uporały się bezbłędnie ze wszystkimi próbami – Kira Skoryk i Laura Borosławska – obie z klasy 4c.

BRAWO WY!!!