• Odwiedziło nas: 198300

Imieniny: Aureli, Malwiny
Jesteś tutaj: Start / O placówce

O placówce

Od roku szkolnego 2017/2018 szkoła stała się ośmioletnią szkołą podstawową.

W szkole jest 15 oddziałów. W klasach 1-7  uczy się 319 uczniów.

Szkoła się rozwija, prowadzone są inwestycje w rozwój bazy szkoły:

• W październiku 2012 roku utworzona została ze środków własnych nowa świetlica, zaadaptowano 3 sale szkolne na potrzeby świetlicy.
  • W lipcu i sierpniu 2013 roku utworzono węzeł sanitarny z natryskami i wyremontowano dwie rozbieralnie przy salach gimnastycznych (łączny koszt 104 tys. ze środków uzyskanych zł z Rady Osiedla „Górniak”).
  • W lipcu i sierpniu 2014 roku wykonano remont stołówki i wzmocniono fundamenty północnej ściany budynku szkoły (200 tys. zł: 100 tys. zł. z budżetu miasta i 100 tys. z Rady Osiedla „Górniak”).
  • W październiku i listopadzie 2014 roku została utworzona ekopracownia  (34.920 zł z WFOŚ i GW w Łodzi).
  • Od sierpnia 2014 do sierpnia 2015 roku zostały zaadaptowane 3 sale lekcyjne na potrzeby edukacji wczesnoszkolnej, ze względu na powiększenie szkoły z 11 do 14 oddziałów.
  • W sierpniu 2015 roku ze środków własnych zaadaptowaliśmy wyłączoną z eksploatacji salę i utworzyliśmy w niej nową pracownię do języka angielskiego.
  • W lutym i marcu 2016 r. wykonano remont sali gimnastycznej (75 tys. zł z RO „Górniak”).
  • W kwietniu 2016 roku utworzono nowoczesną pracownię komputerową (25 tys. z RO „Górniak” i 4 tys. ze środków własnych szkoły)

Od 23 września 2013 roku do końca roku szkolnego 2013/14 uczestniczyliśmy w programie „Wyjątkowy uczeń”. Projekt stworzył uczniom klas I-III możliwość udziału w szerokiej gamie zajęć pozalekcyjnych wyrównujących ich szanse edukacyjne:

• Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji.
  • Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych.
  • Zajęcia dla dzieci z trudnościami z języka angielskiego.
  • Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
  • Zajęcia rozwijające zainteresowania humanistyczne dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
  • Terapia pedagogiczna.

Szkoła została wyposażona w pomoce dydaktyczne na potrzeby edukacji wczesnoszkolnej.

Stale inwestujemy w nowoczesność. W 2013 roku opracowany został europejski plan rozwoju szkoły będący punktem wyjścia do projektu „Korzenie i skrzydła”. Aplikowaliśmy o środki
z funduszy unijnych i na realizację tego projektu uzyskaliśmy grant w kwocie 81480,72 zł z programu POWER SE. Jesteśmy w trakcie jego realizacji. Rozpoczął się w styczniu 2014 roku, a zakończy się w grudniu 2016 roku.

W roku szkolnym 2015/2016 piętnastu nauczycieli naszej szkoły doskonaliło swoje umiejętności zawodowe w szkołach: Regent Oxford, Regent London, Blurton Primary School
w Wielkiej Brytanii i w  Tisza-parti Általános Iskola na Węgrzech.

W 2013 roku utworzona została szkolna sieć Wi-Fi obejmującą zasięgiem cały budynek szkolny. Wprowadzony został dziennik elektroniczny i jest jedyną formą prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania. 7 sal lekcyjnych wyposażonych zostało w tablice interaktywne.

W roku szkolnym 2015/16 nawiązano nowe partnerstwa ze szkołami:

• Tisza-parti Általános iskola w Szeged (Węgry)
  • Blurton Primary School (Wielka Brytania)

W kwietniu 2016 r. podpisaliśmy umowę partnerską, na potrzeby realizacji nowego projektu w programie Erasmus Plus ze szkołami:

• Blurton Primary School (Wielka Brytania)
  • Základní škola a Mateřská škola (Czechy)

Podejmujemy działania zmierzające do podniesienia poziomu jakości nauczania, integracji społeczności szkolnej i podniesienia prestiżu szkoły.

W marcu 2016 roku złożyliśmy wniosek aplikacyjny o środki z programu RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działanie XI.1 Wysoka jakość edukacji na projekt „Moja szkoła moją szansą!” o wartości 499 923,13 zł.

W ubiegłym roku szkolnym podjęliśmy działania związane z organizacją jubileuszu szkoły oraz nadaniem szkole imienia. Nasi uczniowie poznawali sylwetkę naszego patrona Stefana Batorego.   Odtworzyliśmy historię szkoły od 1862 roku. Dało nam to okazję do przywołania wspomnień, odtworzenia przeszłości i pamięci o ludziach, którzy pracowali na sukces tej szkoły.

Nasza szkoła swoim 154-letnim stażem wrosła w pejzaż miasta, stała się szkołą pokoleniową. Wzrost jej prestiżu wynikający z pasji i twórczej pracy całej rady pedagogicznej to dla nas wielka radość! Z ogromną dumą będziemy nosić królewskie imię Stefana Batorego.

Opracowała: Małgorzata Pawełczyk

Artykuły

2016-05-18

WYNIKI OGÓLNOŁÓDZKIEGO FOTOGRAFICZNEGO

„NATURALNIE ODPOWIEDZIALNI – MODA NA EKOLOGIĘ”

Pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Konkurs o tematyce ekologicznej dotowany przez

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Łodzi.

Czytaj więcej o: WYNIKI OGÓLNOŁÓDZKIEGO FOTOGRAFICZNEGO „NATURALNIE ODPOWIEDZIALNI – MODA NA EKOLOGIĘ”