Statystyki

  • Odwiedziło nas: 274334
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 152 dni

Kalendarium

Niedziela, 2021-01-24

Imieniny: Felicji, Roberta
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2020-11-24
Powiększ zdjęcie

miś 1

... Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada - swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"


      25 listopada, to nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek... Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. 

https://miastodzieci.pl/czytelnia/swiatowy-dzien-pluszowego-misia/

 

 

Czytaj więcej o: 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA